KONST / Litografier / Färglitografi 12746385
nr 1274 6385
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, "Forsen". Signerad, numrerad 137/200. Motivet: 39x50 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
måndag 9 september 2019
kl 18:54:30
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson